Yoast - Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to pl translation catalogue (275 entries)

note: translators: 1: Yoast SEO Premium
en: Update to the latest version of %1$s!
pl: Aktualizacja do najnowszej wersji %1$s!

note: translators: 1: Yoast SEO Premium, 2 and 3: opening and closing anchor tag.
en: Please %2$supdate %1$s to the latest version%3$s to ensure you can fully use all Premium settings and features.
pl: Proszę %2$szaktualizować %1$s do najnowszej wersji%3$s, aby mieć możliwość wykorzystania wszystkich ustawień i funkcji premium.

en: All Inclusive Language Scores
pl: Wszystkie wyniki języków integracyjnych

en: Filter by Inclusive Language Score
pl: Filtruj według wyniku języka integracyjnego

en: Inclusive language score
pl: Wynik języka integracyjnego

en: Cornerstone content
pl: Kluczowe treści

en: Is this cornerstone content?
pl: Czy jest to kluczowa treść?

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Allow Control
pl: Pozwól na kontrolę

note: translators: %1$s and %2$s expands to the link to https:yoast.com/features/zapier, %3$s for Yoast SEO, %4$s for support email.
en: The %1$sZapier integration%2$s (on the Integrations page) will be removed from %3$s in 20.7 (release date May 9th). If you have any questions, please reach out to %4$s.
pl: Integracja %1$sZapier%2$s (na stronie Integracje) zostanie usunięta z %3$s w wersji 20.7 (data wydania 9 maja). Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z %4$s.

note: translators: %1$s for Yoast SEO
en: Zapier integration will be removed from %1$s
pl: Integracja Zapier zostanie usunięta z %1$s

en: Mastodon profile URL
pl: Adres URL profilu Mastodon

note: translators: 1: Zapier, 2: Link start tag, 3: Zapier, 4: Link closing tag.
en: You’re successfully connected to %1$s. Publishing a post will trigger automated actions based on your Zap’s configuration. %2$sManage your Zap in %3$s%4$s.
pl: Udało się połączyć z %1$s. Opublikowanie wpisu wywoła automatyczne działania oparte na konfiguracji Zapa. %2$sZarządzaj Zapem w %3$s%4$s.

en: Redirect pretty URLs for search pages to raw format
pl: Przekierowywanie ładnych adresów URL dla stron wyszukiwania do formatu surowego

en: WordPress loads lots of resources, some of which your site might not need. If you’re not using these, removing them can speed up your pages and save resources.
pl: WordPress ładuje wiele zasobów, z których niektóre mogą nie być potrzebne w witrynie. Jeśli ich nie używasz, usunięcie ich może przyspieszyć stronę i zaoszczędzić zasoby.

en: Remove unused resources
pl: Usuń nieużywane zasoby

en: This feature is not available for multisites.
pl: Ta funkcja nie jest dostępna dla instalacji multisite.

en: Prevent search engines from crawling /wp-json/
pl: Uniemożliwienie wyszukiwarkom przeszukiwania /wp-json/

en: Prevent search engines from crawling site search URLs
pl: Uniemożliwienie wyszukiwarkom przeszukiwania adresów URL witryny

en: Beta
pl: Wersje beta

note: translators: %1$s is a link to the Features tab on the Yoast SEO Dashboard page, %2$s is a link to the blog post about this feature, %3$s is the link closing tag.
en: <strong>New in Yoast SEO Premium 19.2:</strong> Did you know that you can now %1$senable the beta version of our inclusive language feature%3$s to get feedback on the use of inclusive language? This feature is disabled by default. %2$sLearn more about this feature%3$s.
pl: <strong>Nowość w Yoast SEO Premium 19.2:</strong> Czy wiesz, że możesz teraz %1$swłączyć wersję beta naszej funkcji języka integracyjnego%3$s, aby uzyskać informacje zwrotne na temat użycia języka integracyjnego? Ta funkcja jest domyślnie wyłączona. %2$sDowiedz się więcej o tej funkcji%3$s.

note: translators: %1$s is a link to the Features tab on the Yoast SEO Dashboard page, %2$s is a link to the blog post about this feature, %3$s is the link closing tag.
en: <strong>New in Yoast SEO Premium 19.2:</strong> Did you know that you can now get feedback on the use of inclusive language? This feature is disabled by default. Please contact your Network admin if you want to enable it. %2$sLearn more about this feature%3$s.
pl: <strong>Nowość w Yoast SEO Premium 19.2:</strong> Czy wiesz, że możesz teraz uzyskać informacje zwrotne dotyczące użycia języka inkluzywnego? Ta funkcja jest domyślnie wyłączona. Skontaktuj się z administratorem sieci, jeśli chcesz ją włączyć. %2$sDowiedz się więcej o tej funkcji%3$s.

en: Front-end SEO inspector
pl: Inspektor SEO front-end

note: Translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the Yoast SEO page of the Permalink Cleanup features, %2$s expands to a closing anchor tag.
en: These are expert features, so make sure you know what you're doing before removing the parameters. %1$sRead more about how your site can be affected%2$s.
pl: Są to funkcje eksperckie, więc upewnij się, że wiesz, co robisz, zanim usuniesz parametry. %1$sPrzeczytaj więcej o tym, jak może to wpłynąć na witrynę%2$s.

en: This feature is disabled when your site is not using pretty permalinks.
pl: Ta funkcja jest wyłączona, gdy witryna nie używa ładnych permalinków.

note: translators: 1: Link start tag to the Permalinks settings page, 2: Link closing tag.
en: This feature is disabled when your site is not using %1$spretty permalinks%2$s.
pl: Ta funkcja jest wyłączona, gdy witryna nie używa %1$spretty permalinks%2$s.

en: Please use a comma to separate multiple URL parameters.
pl: Proszę użyć przecinka do oddzielenia wielu parametrów URL.

en: Additional URL parameters to allow
pl: Dodatkowe parametry URL, które należy dopuścić

en: Remove unwanted URL parameters from your URLs.
pl: Usuń niechciane parametry URL ze swoich adresów URL.

en: Permalink cleanup settings
pl: Ustawienia czyszczenia permalinka

en: Max number of characters to allow in searches
pl: Maksymalna liczba znaków dopuszczalna w wyszukiwaniu

en: Clean up and filter searches to prevent search spam.
pl: Oczyszczanie i filtrowanie wyszukiwań w celu zapobiegania spamowi wyszukiwania.

en: Search cleanup settings
pl: Ustawienia czyszczenia wyszukiwania

en: Disabled
pl: Wyłączono

en: Filter searches with common spam patterns
pl: Filtrowanie wyszukiwań z typowymi wzorcami spamu

en: Filter searches with emojis and other special characters
pl: Filtrowanie wyszukiwań za pomocą emojis i innych znaków specjalnych

en: Filter search terms
pl: Filtrowanie fraz wyszukiwania

en: Unregistered URL parameters
pl: Niezarejestrowane parametry URL

en: Campaign tracking URL parameters
pl: Parametry URL śledzenia kampanii

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium
en: %1$s: unregistered URL parameter removed
pl: %1$s: usunięto niezarejestrowany parametr URL

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium
en: %1$s: redirect utm variables to #
pl: %1$s: przekieruj zmienne utm do #

en: By removing Global comments feed, Post comments feeds will be removed too.
pl: Usuwając globalne kanały komentarzy, kanały komentarzy wpisów zostaną również usunięte.

en: Remove feed links added by WordPress that aren't needed for this site.
pl: Usuń linki kanałów dodane przez WordPress, które nie są potrzebne dla tej witryny.

en: Feed crawl settings
pl: Ustawienia indeksowania kanałów

en: Remove links added by WordPress to the header and &lt;head&gt;.
pl: Usuń linki dodane przez WordPress do nagłówka i &lt;head&gt;.

en: Basic crawl settings
pl: Podstawowe ustawienia indeksowania

en: Powered by HTTP header
pl: Wspierany przez nagłówek HTTP

en: Pingback HTTP header
pl: Nagłówek HTTP Pingback

en: Emoji scripts
pl: Skrypty Emoji

en: Generator tag
pl: Generator tagów

en: oEmbed links
pl: Linki oEmbed

en: RSD / WLW links
pl: Linki RSD / WLW

en: REST API links
pl: Linki do REST API

en: Shortlinks
pl: Shortlinki

en: Atom/RDF feeds
pl: Kanały Atom/RDF

en: Search results feeds
pl: Kanały wyników wyszukiwania

en: Custom taxonomy feeds
pl: Kanały taksonomii

en: Tag feeds
pl: Kanały tagów

en: Category feeds
pl: Kanały kategorii

en: Post type feeds
pl: Kanały typów wpisów

en: Post authors feeds
pl: Kanały autorów wpisów

en: Global comment feeds
pl: Globalny kanał komentarzy

en: Global feed
pl: Kanał globalny

en: Post comments feeds
pl: Kanały komentarzy wpisów

en: Keep
pl: Zachowaj

en: Read more about why web server redirect methods have been disabled on a multisite.
pl: Przeczytaj więcej o tym, dlaczego metody przekierowywania zostały wyłączone w wielu witrynach.

en: Since this site is a multisite, web server redirect methods have been disabled to prevent issues.
pl: Ponieważ ta witryna to multisite, metody przekierowania zostały wyłączone, aby zapobiec problemom.

en: Installation Successful
pl: Instalacja zakończona sukcesem

en: Browse our courses
pl: Przeglądaj nasze kursy

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: <strong>, %3$s: Yoast SEO, %4$s: </strong>
en: %1$s grants you direct access to %2$sall premium %3$s academy courses%4$s. Learn all the ins and outs of holistic SEO from industry experts.
pl: %1$s daje bezpośredni dostęp do %2$swszystkich kursów premium akademii%3$s %4$s. Poznaj wszystkie tajniki holistycznego SEO od ekspertów z branży.

en: Master vital SEO skills with our online courses
pl: Opanuj najważniejsze umiejętności SEO dzięki naszym kursom online

en: Check out the Redirect Manager
pl: Sprawdź menedżera przekierowań

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: <strong>, %3$s: </strong>
en: The %1$s %2$sRedirect Manager%3$s automatically prevents visitors from reaching a dead end whenever you move or delete content. It also makes managing your existing redirects easy.
pl: %1$s %2$sMenedżer przekierowań%3$s automatycznie zapobiega sytuacjom, w których odwiedzający trafiają w ślepy zaułek, gdy przenosisz lub usuwasz zawartość. Ułatwia również zarządzanie istniejącymi przekierowaniami.

en: Keep your site well-organised so people won't get lost
pl: Uporządkuj swoją stronę, aby ludzie nie mogli się zgubić

en: Score some more green bullets
pl: Zdobądź więcej zielonych kropek

note: translators: %1$s: <strong>, %2$s: </strong>
en: Different people search with different search terms. With our %1$spremium analysis%2$s, you are free to use variations and synonyms of your keywords in your content, which will make your writing style far more natural.
pl: Różni ludzie szukają za pomocą różnych słów kluczowych. Dzięki %1$sanalizie premium%2$s możesz swobodnie używać odmian i synonimów słów kluczowych w swojej treści, co sprawi, że twój styl pisania będzie bardziej naturalny.

en: Optimize your content further with our smart analysis
pl: Zoptymalizuj swoje treści dzięki naszej inteligentnej analizie

en: Do the cornerstone workout!
pl: Wykonaj trening z kluczowych treści!

note: translators: %1$s: <strong>, %2$s: </strong>
en: %1$sCornerstone content%2$s is the content on your site that’s most important. You want to rank highest in Google with these articles. Make sure your internal linking structure reflects what pages are most important. Want to know how?
pl: %1$sKluczowe treści%2$s to treści, które są najważniejsze. Z tymi artykułami chcesz osiągnąć najwyższą pozycję w Google. Upewnij się, że struktura linkowania wewnętrznego odzwierciedla to, które strony są najważniejsze. Chcesz wiedzieć jak?

en: Rank with articles you want to rank with
pl: Pozycjonuj artykuły, które są najważniejsze

en: So, what's next?
pl: Więc co dalej?

en: Installation successful!
pl: Instalacja zakończona sukcesem!

en: The info you add below is added to the data Yoast SEO outputs in its schema.org output, for instance when you're the author of a page. Please only add the info you feel good sharing publicly.
pl: Informację podane poniżej są dodane do danych Yoast SEO wypuszczanych do schema.org, na przykład kiedy jesteś autorem strony. Dodaj tylko informację czy wyrażasz zgodę na publikację.

en: Yoast SEO Schema enhancements
pl: Yoast SEO Ulepszenia Schematu

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$sAcme inc%2$s
pl: Ustaw %1$s jako główny termin dla taksonomii %2$s

en: Employer name
pl: Nazwa pracodawcy

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$ssoftware engineer%2$s
pl: E.g. %1$sprogramista%2$s

en: Employer information
pl: Informację o pracodawcy

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Comma separated, e.g. %1$sEnglish, French, Dutch%2$s
pl: Oddzielenie przecinkiem, na przykład %1$sAnglieski, Francuski, Niemiecki%2$s

en: Language(s) spoken
pl: Języki w mowie

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Comma separated, e.g. %1$sPHP, JavaScript, 90's rock music%2$s
pl: Oddzielenie przecinkiem, na przykład %1$sPHP, JavaScript, Muzyka lat 90%2$s

en: Expertise in
pl: Doświadczenie

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Comma separated, e.g. %1$sMost likely to succeed - 1991, Smartest in class - 1990%2$s
pl: Oddzielenie przecinkiem, na przykład: %1$sNajwyższ średnia w roku -1990, Olimpiada matematyczna - 2000%2$s

en: Awards
pl: Wyróżnienia

en: Extra information
pl: Więcej informacji

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: E.g. %1$sfemale%2$s, %1$smale%2$s, %1$snon-binary%2$s
pl: Na przykład: %1$sKobieta%2$s, %1$sMężczyzna%2$s, %1$sNon-binary%2$s

en: Gender
pl: Gatunek

note: translators: %1$s is replaced by `<code>`, %2$s by `</code>`.
en: Use format: %1$sYYYY-MM-DD%2$s
pl: Format: %1$sRRRR-MM-DD%2$s

en: Birth date
pl: Data urodzenia

en: Honorific suffix
pl: Przyrostek honorowy

en: Honorific prefix
pl: Usuń prefiks kategorii

en: Basic information
pl: Informacje podstawowe

en: Custom fields to include in page analysis
pl: Uwzględnij Własne Pola w analizie strony

en: Learn more about including custom fields in the page analysis
pl: Dowiedz się więcej o Własne Pola w analizie strony

en: Job title
pl: Nazwa stanowiska

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: Link start tag, %3$s: Link end tag.
en: %2$sActivate %1$s now%3$s
pl: %2$sAktywuj %1$s teraz%3$s

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: Link start tag, %3$s: Link end tag.
en: %2$sUpgrade %1$s now%3$s
pl: %2$sZaktualizuj %1$s teraz%3$s

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: Link start tag, %3$s: Link end tag.
en: %2$sInstall %1$s now%3$s
pl: %2$sZainstalujj %1$s teraz%3$s

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: The minimum Yoast SEO version required, %3$s: Yoast SEO Premium.
en: %1$s %2$s must be installed and activated in order to use %3$s.
pl: %1$s %2$s musi być zainstalowane i aktywowane, aby można było korzystać z %3$s.

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: Link start tag, %3$s: Link end tag.
en: %2$sNetwork Activate %1$s now%3$s
pl: %2$sWłącz w sieci %1$s teraz%3$s

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: The minimum Yoast SEO version required.
en: Please contact a network administrator to install %1$s %2$s.
pl: Skontaktuj się z administratorem sieci, aby zainstalować %1$s %2$s.

note: translators: %1$s: Yoast SEO, %2$s: The minimum Yoast SEO version required.
en: Please contact an administrator to install %1$s %2$s.
pl: Skontaktuj się z administratorem, aby zainstalować %1$s %2$s.

en: Activate your subscription
pl: Aktywuj swoją subskrypcję

en: Estimated reading time:
pl: Szacowany czas czytania:

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Filter
pl: Filtruj

en: Edit
pl: Edytuj

en: title
pl: tytuł

en: meta description
pl: opis meta

en: Create Redirect
pl: Stwórz przekierowanie

en: Redirects
pl: Przekierowania

en: URL
pl: Adres

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
pl: Import przekierowań nie powiódł się: wtyczka Redirection nie jest zainstalowana lub włączona.

en: Redirect import failed: no redirects found.
pl: Import przekierowań nie powiódł się: nie znaleziono przekierowań.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
pl: Przekierowania nie zostały zapisane. Jesteś pewien, że chcesz opuścić stronę?

en: New URL
pl: Nowy adres URL

en: Delete
pl: Usuń

en: Search
pl: Wyszukaj

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Regex Redirects
pl: Przekierowania Regex

en: Old URL
pl: Stary adres

en: Add Redirect
pl: Dodaj przekierowanie

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
pl: Twoją stronę obsługuje serwer Nginx, więc powinieneś dodać następującą dyrektywę do pliku konfiguracyjnego Nginx:

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
pl: Twoja witryna jest obsługiwana przez serwer Apache, więc powinieneś dodać następującą dyrektywę do pliku konfiguracyjnego httpd:

note: Description of the plugin/theme
en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
pl: Pierwsze, prawdziwie kompletne rozwiązanie SEO dla WordPressa, które zawiera analizator podstron, mapy XML i wiele więcej.

en: Type
pl: Rodzaj

note: translators: %s: '.htaccess' file name.
en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
pl: Nie możemy zapisać przekierowań do Twojego pliku %s. Przyznaj mu odpowiednie prawa zapisu.

en: Generate a separate redirect file
pl: Wygeneruj osobny plik z przekierowaniami

en: Redirects per page
pl: Przekierowania strony

en: Import .htaccess
pl: Importowanie z .htaccess

en: The old URL field can't be empty.
pl: Pole starego adresu URL nie może być puste.

en: The new URL field can't be empty.
pl: Pole nowego adresu podstrony nie może być puste.

en: Error while saving this redirect
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania przekierowania

en: New type can't be empty.
pl: Rodzaj

note: Author of the plugin/theme
en: Team Yoast
pl: Zespół Yoast

en: You can't redirect a URL to itself.
pl: Nie możesz przekierować adresu na taki sam adres.

note: translators: %s: '.htaccess' file name
en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
pl: Domyślnie zapisujemy przekierowania do Twojego pliku %s. Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby przekierowania były zapisywane w osobnym pliku. Zaznacz tę opcję tylko wtedy, jeśli jesteś pewien, że wiesz, co robisz!

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

note: translators: 1: '.htaccess' file name
en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
pl: Zapisz przekierowania do pliku %1$s. Upewnij się, że plik %1$s jest zapisywalny.

note: translators: %s: '.htaccess' file name
en: Import redirects from %s
pl: Importuj przekierowania z pliku %s

en: The Regular Expression field can't be empty.
pl: Pole wyrażenia regularnego nie może być puste.

note: translators: %s is replaced with the URL that will be deleted.
en: Please enter the new URL for %s
pl: Proszę wprowadzić nowy adres URL dla %s

note: translators: variables will be replaced with from and to URLs.
en: Redirect created from %1$s to %2$s!
pl: Stworzono przekierowanie z %1$s do %2$s!

[ctx: noun]
en: Type
pl: Typ

note: translators: %1$s: '.htaccess' file name, %2$s: plugin name
en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
pl: Możesz wkleić tutaj treści dowolnego pliku %1$s, co spowoduje zaimportowanie przekierowań do %2$s.

en: Redirect added.
pl: Przekierowanie dodano.

en: The redirect was added successfully.
pl: Przekierowanie dodano pomyślnie.

en: Redirect updated.
pl: Przekierowanie zaktualizowano.

en: The redirect was updated successfully.
pl: Przekierowanie zaktualizowano pomyślnie.

en: Redirect deleted.
pl: Przekierowanie usunięto.

en: The redirect was deleted successfully.
pl: Przekierowanie usunięto pomyślnie.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Save
pl: Zapisz

en: Save anyway
pl: Zapisz mimo wszystko

en: Edit redirect
pl: Edytuj przekierowanie

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
pl: Modyfikujesz już inne przekierowanie - zakończ je, przed przejściem do kolejnego

en: The URL you entered could not be resolved.
pl: Podany przez Ciebie adres URL nie wydaje się działający.

note: translators: %1$s expands to the returned http code
en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
pl: Adres URL, który podałeś, zwraca kod %1$s. Dla pewności przed zapisaniem przekierowania lepiej sprawdź, czy adres docelowy faktycznie działa.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
pl: Przekierowujesz do adresu docelowego, który zwraca nagłówek HTTP 301 (przekierowano na stałe). Upewnij się, że podawany przez Ciebie adres docelowy jest dostępny bezpośrednio.

note: translators: %1$s expands to the returned http code
en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
pl: Podany przez Ciebie adres URL zwraca kod HTTP inny, niż 200 (OK). Zwrócony kod to %1$s.

en: Unknown error. Failed to create redirect.
pl: Wystąpił nieznany błąd. Nie udało się utworzyć przekierowania.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
pl: Wystąpił nieznany błąd. Nie udało się zaktualizować przekierowania.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
pl: Przekierowanie, które próbujesz zapisać, stworzy pętlę przekierowań. Oznacza to, że zapewne już istnieje przekierowanie, które wskazuje na adres, który starasz się przekierować.

note: translators: %1$s: will be the target, %2$s: will be the found endpoint.
en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
pl: %1$s przekieruje do %2$s. Może lepiej będzie stworzyć przekierowanie bezpośrednio do %2$s?

note: translators: %s expands to the file path that we tried to write to
en: We're unable to write data to the file %s
pl: Nie udało nam się zapisać danych w pliku %s

en: 301 Moved Permanently
pl: 301 Przeniesiono na stałe

en: 302 Found
pl: 302 Znaleziono

en: 307 Temporary Redirect
pl: 307 Przekierowanie tymczasowe

en: 410 Content Deleted
pl: 410 Treść usunięto

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
pl: 451 Niedostępne z powodów prawnych

en: Not all the required fields are filled.
pl: Nie wypełniono wszystkich wymaganych pól.

en: The old URL already exists as a redirect.
pl: Stary adres URL już istnieje jako przekierowanie.

en: Update Redirect
pl: Zaktualizuj przekierowanie

note: translators: %s expands to the folder location where the redirects fill will be saved.
en: We're unable to save the redirect file to %s
pl: Nie udało nam się zapisać pliku przekierowań do %s

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: List with actions, %3$s: <a href=''>, %4$s: </a>, %5$s: Slug to post
en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
pl: %1$s wykrył, że przeniesiono wpis (%5$s) do kosza. Możesz wykonać następujące działania: %2$s Nie wiesz, co zrobić? %3$sPrzeczytaj ten artykuł%4$s.

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: List with actions, %3$s: <a href='{post_with_explaination.}'>, %4$s: </a>, %5%s: The removed url.
en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
pl: %1$s wykrył, że usunięto wpis (%5$s). Możesz wykonać następujące działania: %2$s Nie wiesz, co zrobić? %3$sPrzeczytaj ten artykuł%4$s.

note: translators: %1$s will be replaced with the from URL.
en: 410 Redirect created from %1$s!
pl: Utworzono przekierowanie 410 z %1$s!

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: List with actions, %3$s: <a href='{post_with_explaination.}'>, %4$s: </a>, %5%s: The removed url.
en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
pl: %1$s wykrył, że usunięto termin (%5$s). Możesz wykonać następujące działania: %2$s Nie wiesz, co zrobić? %3$sPrzeczytaj ten artykuł%4$s.

en: Redirect it to another URL
pl: Przekieruj do innego adresu URL.

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
pl: Zwracaj pod tym adresem nagłówek 410 Treść Usunięto.

en: Web server
pl: Serwer internetowy

en: Redirect method
pl: Sposób przekierowania

note: translators: %s: 'Yoast SEO Premium'
en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
pl: %s może wygenerować pliki z przekierowaniami, które następnie mogą być włączone do konfiguracji serwera Twojej strony internetowej. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, przekierowania PHP zostaną wyłączone. Zaznacz tą opcję tylko, jeśli wiesz, co robisz!

note: translators: %s expands to the file path that we tried to write to
en: We're unable to create the directory %s
pl: Nie możemy utworzyć katalogu %s

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
pl: Próbujesz przekierować adres URL do siebie samego. Wpisz inny docelowy adres URL.

note: translators: 1: opens a link to a related help center article. 2: closes the link.
en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
pl: Typ przekierowania to kod odpowiedzi HTTP, wysyłany do przeglądarki, który mówi jej, jakiego rodzaju przekierowanie ma miejsce. %1$sPrzeczytaj więcej o typach przekierowań%2$s.

note: translators: 1: opens a link to a related help center article. 2: closes the link.
en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our help center%2$s.
pl: Przekierowania oparte na wyrażeniach regularnych (regex) są niezwykle potężnym narzędziem. Używaj ich tylko, jeśli wiesz, co robisz. %1$sPrzeczytaj więcej o przekierowaniach regex w naszej bazie wiedzy%2$s.

en: Enabled
pl: Włączono

en: Enter redirects to import
pl: Wprowadź przekierowania do zaimportowania

note: translators: %1$s expands to the subdirectory WordPress is installed.
en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
pl: Twoje przekierowanie nie zawiera podkatalogu, w którym jest zainstalowany WordPress. Zaowocuje to niedziałającym przekierowaniem. Upewnij się, że przekierowanie rozpoczyna się od %1$s

en: Select this redirect
pl: Wybierz to przekierowanie

note: translators: %s expands to Yoast
en: %s internal linking
pl: Wewnętrzne linkowanie %s

note: translators: %s: '.htaccess' file name
en: Import redirects
pl: Importuj przekierowania

en: Redirection
pl: Przekierowanie

en: Import from other redirect plugins
pl: Import z innych wtyczek przekierowujących

en: Import from:
pl: Importuj z:

en: New URL:
pl: Nowy adres URL:

en: Old URL:
pl: Stary adres URL:

en: Export redirects
pl: Eksport przekierowań

en: Origin
pl: Źródło

en: Target
pl: Cel

en: Export redirects to a CSV file
pl: Eksportuj przekierowania do pliku CSV

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
pl: Jeśli potrzebujesz listy wszystkich przekierowań, możesz wygenerować plik CSV używając przycisku poniżej.

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
pl: Należy pamiętać, że pierwszy wiersz w tym pliku jest nagłówkiem. Ten wiersz powinien być ignorowany podczas przetwarzania lub importu danych z eksportu.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
pl: Import CSV nie powiódł się: dostarczony plik nie mógł być przetwarzany przy użyciu parsera CSV.

en: Import from a CSV file
pl: Importuj z pliku CSV

en: Import CSV file
pl: Importuj plik CSV

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s: <a href='{undo_redirect_url}'>, %3$s: </a>, %4$s: Slug to post
en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
pl: %1$s wykrył, że przywrócono wpis (%4$s) z kosza, dla którego utworzono przekierowanie. %2$sKliknij tutaj, aby usunąć przekierowanie%3$s

note: translators: %1$s expands to the link to an article to read more about orphaned content, %2$s expands to </a>
en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
pl: %1$sDowiedz się więcej o osieroconych treściach%2$s.

note: translators: %1$s: plural form of the current post type, %2$s: a Learn more about link
en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
pl: Poproś Managera SEO lub administratora witryny o zliczanie linków we wszystkich tekstach, abyśmy mogli zidentyfikować osierocone %1$s. %2$s

note: translators: %1$s expands to link to the recalculation option, %2$s: anchor closing, %3$s: plural form of the current post type, %4$s: a Learn more about link
en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
pl: %1$sKliknij tutaj%2$s, aby zaindeksować odnośniki w celu zidentyfikowania osieroconych typów treści: %3$s. %4$s

note: translators: %1$s: plural form of the current post type, %2$s: a Learn more about link
en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
pl: "Osierocone treści" odnoszą się do treści (%1$s), które nie posiadają linków przychodzących, rozważ dodanie linków do tych treści: %1$s. %2$s

en: Orphaned content
pl: Osierocone treści

en: readability score
pl: wynik czytelności

en: Filter by redirect type
pl: Filtr według typu przekierowania

en: All redirect types
pl: Wszystkie typy przekierowań

note: translators: %s resolves to the button label translation.
en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
pl: Jeśli potrzebujesz listy wszystkich publicznych wpisów, taksonomii i związanych z nimi fraz kluczowych, możesz wygenerować plik CSV używając przycisku %s poniżej.

en: Export keyphrases to a CSV file
pl: Wyeksportuj frazy kluczowe do pliku CSV

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
pl: Możesz dodać lub usunąć kolumny, które mają być uwzględnione w eksporcie za pomocą poniższych pól wyboru.

en: Export URL
pl: Eksportuj URL

en: Export title
pl: Eksportuj tytuł

en: Export readability score
pl: Eksportuj wynik czytelności

en: Please note:
pl: Uwaga:

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
pl: Pierwszy wiersz w tym pliku to wiersz nagłówka. Ten wiersz powinien być ignorowany podczas przetwarzania lub importu danych z eksportu.

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
pl: Eksport danych może zająć więcej czasu, jeśli w bazie jest dużo postów.

en: Plain redirects
pl: Zwykłe przekierowania

en: Regular Expression redirects
pl: Przekierowania z wyrażeń regularnych

en: Redirects settings
pl: Ustawienia przekierowań

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
pl: typ

en: seo title
pl: tytuł seo

en: Export SEO title
pl: Eksportuj tytuł SEO

en: Export meta description
pl: Eksportuj opis meta

en: keyphrase
pl: fraza kluczowa

en: keyphrase score
pl: ocena frazy kluczowej

en: Export keyphrases
pl: Eksportuj frazy kluczowe

en: Export keyphrase scores
pl: Eksportuj punkty frazy kluczowej

note: translators: 1: link to redirects overview, 2: closing link tag
en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
pl: Wszystkie przekierowania zostały zaimportowane pomyślnie. Przejdź do %1$slisty przekierowań%2$s, aby zobaczyć zaimportowane przekierowania.

note: translators: 1: link to redirects overview, 2: closing link tag
en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
pl: Żadne przekierowania nie zostały zaimportowane. Prawdopodobnie takie przekierowania już istnieją. Przejdź do %1$slisty przekierowań%2$s, aby zobaczyć istniejące przekierowania.

note: translators: 1: amount of imported redirects, 2: total amount of redirects, 3: link to redirects overview, 4: closing link tag
en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
pl[0]: Przekierowanie zostały pomyślnie zaimportowane: %1$s/%2$s. Przejdź do %3$slisty przekierowań%4$s, aby zobaczyć zaimportowane przekierowanie.
pl[1]: Przekierowania zostały pomyślnie zaimportowane: %1$s/%2$s. Przejdź do %3$slisty przekierowań%4$s, aby zobaczyć zaimportowane przekierowania.
pl[2]: Przekierowania zostały pomyślnie zaimportowane: %1$s/%2$s. Przejdź do %3$slisty przekierowań%4$s, aby zobaczyć zaimportowane przekierowania.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
pl: Import przekierowań nie powiódł się: wybrana wtyczka do przekierowań nie jest zainstalowana lub włączona.

en: CSV import failed: No file selected.
pl: Import CSV nie powiódł się: Nie wybrano żadnego pliku.

note: translators: 1: The maximum file size
en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
pl: Import CSV nie powiódł się: dostarczony plik jest większy niż %1$s.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
pl: Import CSV nie powiódł się: dostarczony plik nie jest plikiem CSV.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
pl: Import przekierowań nie powiódł się: nie rozpoznano tego typu importu.

en: Stale cornerstone content
pl: Stare kluczowe treści

note: translators: %s expands to the posttype label, %2$s expands anchor to blog post about cornerstone content, %3$s expands to </a>
en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
pl: Stare kluczowe treści odnoszą się do kluczowych treści, które nie były aktualizowane od 6 miesięcy. Upewnij się, aby aktualizować treści: %1$s. %2$sDowiedz się więcej o kluczowych treściach%3$s.

en: Choose a CSV file from your computer:
pl: Wybierz plik CSV z komputera:

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redirect not deleted.
pl: Przekierowanie nie zostało usunięte.

en: Something went wrong when deleting this redirect.
pl: Coś poszło nie tak podczas usuwania przekierowania.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
pl: Stary adres URL dla Twojego przekierowania nie jest relatywny. Tylko nowe adresy URL mogą być adresami absolutnymi. Upewnij się, że wprowadziłeś relatywny adres URL.

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s and %3$s expand to a link to the admin page.
en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
pl: %1$s utworzył %2$sprzekierowanie%3$s ze starego adresu wpisu na nowy adres wpisu.

note: translators: %1$s: Yoast SEO Premium, %2$s and %3$s expand to a link to the admin page.
en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
pl: %1$s utworzono %2$sprzekierowanie%3$s ze starego formatu URL do nowego formatu URL.

en: Remove
pl: Usuń

note: translators: %s: Zapier.
en: Go to your %s Dashboard
pl: Idź do Kokpitu %s

note: translators: 1: Zapier, 2: The Zapier API Key.
en: %1$s uses this API Key: %2$s
pl: %1$s używa tego klucza API: %2$s

en: Reset API Key
pl: Resetuj klucz API

note: translators: %s: Zapier.
en: %s will ask for an API key. Use this one:
pl: %s poprosi o klucz API. Użyj tego:

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

note: translators: 1: Link start tag, 2: Yoast SEO, 3: Zapier, 4: Link closing tag.
en: %1$sConnect %2$s with %3$s%4$s to instantly share your published posts with 2000+ destinations such as Twitter, Facebook and more.
pl: %1$sPołącz %2$s z %3$s%4$s aby od razu udostępniać opublikowane wpisy w ponad 2000 serwisów, takich jak Twitter, czy Facebook.

note: translators: 1: Yoast SEO, 2: Zapier.
en: %1$s is successfully connected to %2$s!
pl: %1$s połączono z %2$s!

note: translators: 1: Yoast SEO, 2: Zapier, 3: Emphasis open tag, 4: Emphasis close tag.
en: %1$s is not connected to %2$s. To set up a connection, make sure you click %3$sSave changes%4$s first, then copy the given API key below and use it to %3$screate%4$s and %3$sturn on%4$s a Zap within your %2$s account.
pl: %1$s nie jest połączony z %2$s. Aby utworzyć połączenie wciśnij %3$sZapisz zmiany%4$s, a następnie skopiuj podany poniżej klucz API i użyj go, aby %3$sutworzyć%4$s i %3$swłączyć%4$s Zap na Twoim %2$s koncie.

note: translators: 1: Yoast SEO.
en: Please note that you can only create 1 Zap with a trigger event from %1$s. Within this Zap you can choose one or more actions.
pl: Zauważ, że możesz utworzysz tylko 1 Zap za pomocą zdarzenia wyzwalającego %1$s. Ten Zap może jednak wykonywać jedno lub kilka zadań.

note: translators: %s: Zapier.
en: Create a Zap in %s
pl: Utwórz Zap za %s
